Kamene a ja

Ako si správne vybrať kameň? Ako sa oň starať? Všetko sa dočítate nižšie 🙂

Ako si vybrať svoj kameň?

Môj osobný názor overený dlhodobou praxou hovorí, že si máme vyberať podľa toho, čomu skutočne veríme. Niekto cíti vibrácie. Kameň si potrebuje podržať v ruke a vie, že je to ten správny. Niekto vníma očami. Pritiahnu ho tvary, farby, vidí krásu a neopakovateľnosť. Iný má poznatky o liečivých vlastnostiach minerálov z kníh alebo mu bol kameň doporučený liečiteľom či lekárom. Sú tu aj ľudia, ktorí si len chcú urobiť radosť. Obdarovať sa niečím bez riešenia akýchkoľvek problémov.

Každá voľba je dobrá, každý človek si vyberá podľa seba. Všetci sa vyvíjame a prechádzame rôznymi skúsenosťami. Dôverujme svojmu vnútornému vedeniu, pravda prichádza potichu.

Treba nové kamene očistiť?

Určite áno. Nový kameň možno dôkladne očistiť cez noc v miske so slanou vodou, následne ho opláchnuť pod prúdom vody doma alebo v prírode. Podľa druhu kameňa je vhodné ho vystaviť na slnko, mesiac alebo vzduch, kde sa energeticky dobije. Známe sú aj také spôsoby očisty ako je zakopanie kameňa do zeme, modlitba, vizualizácia alebo trenie flanelovou handričkou. Práve týmto spôsobom sa aktivujú účinky známeho turmalínu. 

Pokiaľ ste si zakúpili náramok alebo nejaký šperk, zvoľte jeho očistu s prihliadnutím na túto skutočnosť. Náramky navlečené na gumičke stačí opláchnuť pod vodou a ak chcete, aby energeticky dobre fungovali, ukladajte si ich doma na krištáľovú drúzu. Tú možno dôkladne vyčistiť a nabíjať na slnku aj celé hodiny. 

Ako nadviazať hlbší kontakt s kameňmi?

Pre lepšie spojenie s novým kameňom si nájdite čas. Po opláchnutí ho podržte v ľavej dlani, párkrát sa hlbšie nadýchnite, vydýchnite a dovoľte si byť chvíľu v kľude. Ak s pomocou kameňa chcete podporiť liečivý proces alebo vytvoriť vo svojom živote niečo nové, poďakujte mu. ĎAKUJTE, že je zdrojom spokojnosti, pohody a dôvery, že otvára prameň svetla a hojnosti všetkého, čo potrebujete. Vhodné slová si vyberte podľa konkrétnej situácie a precíťte tento finálny stav, akoby už reálne existoval. 

Vždy stojte nohami na zemi. Uvedomte si, že o jednom kameni môžete dostať najrôznejšie informácie. Ľudia pri práci s kameňmi aplikujú rôzne uhly pohľadu a na žiadny problém neexistuje jedno overené riešenie pre nás všetkých.

Používanie polodrahokamov nenahrádza lekársku starostlivosť. Ak máte zdravotný problém, navštívte svojho lekára. Uvedomte si, že zodpovednosť za Vaše zdravie a rozhodnutia, ktoré v súvislosti s ním urobíte, sú len vo Vašich rukách.

Doporučenia o spôsobe používania polodrahokamov na liečenie sú informatívneho charakteru.

Aké opracovanie kameňov poznáme?

Viete, čo sú to tromlované kamene? Alebo ako vznikajú geody?

prečítajte si viac

Prečo sa obklopovať kamienkami?

Či už sa chcete obklopovať silou prírody, prirodzenou krásou alebo si len chcete spraviť radosť, každý dôvod má svoje opodstatnenie.

prečítajte si viac

Máličko
z minulosti

Kým v minulosti patrilo nosenie drahých kameňov k výsade kráľov, dnes si pekný šperk, dekoratívny kryštál alebo osobný kameň môže dovoliť každý.

prečítajte si viac

Máte otázky?

Napíšte nám